BEZ LIGE PRVAKA: Rapid bolji od Lokomotive za 0:1, ostaje Europa liga

U Zagrebu u Kranjčevićevoj Lokomotiva je igrala protiv bečkog Rapida susret 2. pretkola Lige prvaka.

Igra se na jednu utakmicu, a prođe li Austrijance, Lokomotiva će osigurati najmanje nastup u skupini Europa lige.

Rapid je bio bolja momčad, a Lokomotiva je imala prvu opasnu situaciju u 29. minuti kada je Ćuže je pobjegao Stojkoviću i krenuo prema Strebingeru, koji ga ruši, no sudac je odmahnuo rukom. Čini se da je Lokomotiva oštećena za kazneni udarac.

Onda u 32. minuti Rapid je poveo. Pucao je Fountas, Hendija brani, lopta ide na noge Araseu. Hendija skida i njegov udarac, ali novi odbijanac Kara zabija za 0:1.

U drugom je dijelu ušao Sammir, razbudio je ekipu, ali opet je Rapid imao sjajnu priliku. Sjajno puca kroz šumu nogu Fouantas, ali Hendija brani, a Kolinger čisti loptu s crte.

Lokomotiva pokušava doći do gola, ali ne ide. Osjeća se da je ostala bez nekolicine igrača koji su držali igru. Rapid je do kraja imao još dvije velike prilike. Ali odlični vratar Hendija spašava. Najprije udarac Greimla, a potom Kare.

LOKOMOTIVA: Hendija – Marković, Osmanković, Kolinger, Karačić – Halilović, Petrak, – Čeliković, Đira, Ćuže – Tuci

RAPID: Strebinger – Ulmann, Greiml, Hofmann, Stojković – Ljubičić, Petrovič – Murg, Fountas, Arase – Kara