BEZ GOLOVA NA RUJEVICI: Englezi imali vratnicu i gredu, a Hrvatska dobrog Livakovića

Na praznoj Rujevici Hrvatska je igrala s Engleskom u svojoj drugoj utakmici u Ligi nacija.Hrvatska je već četvrti put igrala zbog kazne pred praznim gledalištem, a Englezima je to prvi put u 146 godina nogometa! I to nešto govori. Završilo je 0:0.

Podsjetimo, u prvoj utakmici Lige nacija je Hrvatska doživjela katastrofu u Španjolskoj (0:6). I Engleska je bila bez bodova nakon prve utakmice, pred svojim navijačima izgubila je od Španjolske (1:2).

Tvrdo i teško prvo poluvrijeme, bez uzbuđenja, tek s po jednom ozbiljnijom prilikom sa svake strane. Kao da su se uspavali i igrači kada nema gledatelja.

Hrvatska je imala priliku u 37. minuti kada je Pivarić prizemno ubacio na deset metara, a Kramarić je tukao iz idealne pozicije, ali ravno u Pickforda.

U 43. Rashford je iznudio korner, a nakon ubačaja Dier je s prve vratnice pogodio drugu vratnicu.

U drugom poluvremenu su pojačali tempo Englezi i imali smo puno sreće. U 51. minuti ubačaj na glavu Kanea i greda spašava Livakovića.

Tri minute kasnije Rashford  sam izbija pred Livakovića, no umjesto gola s pet, šest metara je samo dodao loptu Livakoviću.

U 57. naša obrana zaspala, Rashford je opet sam izašao pred Livakovića, ali sjajna obrana Livakovića. Englezi su mogli voditi s dva, tri gola razlike.

U 70. minuti Rebić sjajno puca s 18 metara, ali lopta je otišla pokraj vrata. Izašao je Kovačić, ušao Badelj, a potom umjesto Rebića ulazi Livaja.

HRVATSKA: Livaković, Jedvaj, Lovren, Vida, Pivarić, Modrić, Kovačić, Rakitić, Kramarić, Perišić, Rebić

ENGLESKA: Pickford, Walker, Stones, Maguire, Sterlling, Henderson, Dier, Barkley, Chilwell, Rashford, Kane