BELGIJA JAČA OD HRVATSKE: Sjajni Lukaku zagonetka za našu obranu

Hrvatska je igrala u u Bruxellesu prijateljsku utakmicu protiv Belgije u zadnjoj provjeri za obje momčadi uoči Europskog prvenstva.

Za Belgiju počinje sljedeće subote u Sankt Petersburgu protiv Rusije, a za Hrvatsku dan kasnije na Wembleyu protiv Engleske.

Na početku jako dobra igra hrvatske reprezentacije, kada Belgija nekoliko minuta praktički nije prešla centar.

A onda u 11. prilika za Belgiju. Brozović je neoprezno predao loptu Chadliju, ali srećom on s ruba šesnaesterca tuče preko gola

U 15. ozlijedio se Livaković nakon što je primio udarac u duelu u kojem su još bili Lukaku i Ćaleta-Car. Ali nakon nekoliko minuta Livaković se oporavlja i ostaje u igri.

U 31. minuti Belgijanci koji su ubacili u brzinu više napravili su pravi dar-mar u našoj obrani. Lukaku odlično puca u padu s 20-ak metara, lopta pogađa gredu, odbija se do Carrasca, koji glavom također pogađa prečku. Mnogo sreće za Hrvatsku.

I onda u 38. Belgija vodi. Slaba reakcija naše obrane, lopta se odbija nekoliko puta na par metara od Livakovića, a na kraju Denayer daje Lukakua koji pogađa za 1:0.

Gvardiol koji je tek ušao sjajno je prošao po lijevoj strani u 52. minuti, ubacio na Petkovića, ali njegov udarac glavom nije imao silinu.

U kontranapadu prilika za Belgiju. Castagne je ubacio, Vrsaljko je kratak, Mertens puca, ali srećom ne pogađa.

U 61. Dalić mijenja – ulaze Pašalić, Vlašić i Kramarić umjesto Modrića, Kovačića i Rebića. Potom Brekalo ulazi umjesto Petkovića-

U 88. sjajne obrane Livakovića. Najprije Lukaku puca glavom, Livaković odbija, a potom opet Lukaku, ali Livaković brani.

U 90. lijep prodor Vlašića, dobar udarac Brekala, ali vratar Belgije brani.

SASTAVI

Belgija: Courtois – Alderweireld, Denayer, Vertonghen – Castagne, Tielemans, Dendoncker, Chadli – Mertens, Carrasco – Lukaku

Hrvatska: Livaković – Vrsaljko, Vida, Ćaleta-Car, Barišić – Brozović, Kovačić – Rebić, Modrić, Perišić – Petković