ARGENTINA SVJETSKI PRVAK: Tri je gola zabio Mbappe, ali Francuzi izgubili na penale

U finalu Svjetskog prvenstva na stadionu Lusail za naslov svjetskog prvaka igrali su Francuska i Argentina, sudar aktualnog svjetskog prvaka i aktualnog prvaka Južne Amerike, Francuzi nisu uspjeli obraniti naslov

U prvih petnaestak minuta bolja igra Argentine. I slijedi nagrada. U 21. minuti kazneni udarac za Argentinu.

Di Maria je sjajno prošao Dembelea i ušao u šesnaesterac, a on ga je srušio s leđa.

Na sceni je Messi, Lloris je otišao u krivu stranu i Argentina vodi 1:0. Šesti gol Messija na SP-u, čime trenutno vodi na ljestvici strijelaca. Četiri od tih šest pogodaka postigao je iz penala.

Vrlo loša igra Francuske, bez udarca na gol u pola sata igre i slijedi novi zgoditak za Argentinu i 2:0. Strijelac je Angel Di Maria!

Nakon sjajne akcije Di Maria je zabio za 2:0 , vodstvo Argentine

Messi je na centru dodao Alvarezu, on izbacio Mac Allistera koji u sprintu sjajno pronalazi Di Mariju, koji pogađa.

Argentina bolja i u nastavku.  U 51. prvi put Mbappe u nekoj akciji. Otamendi je pogriješio, pokušao je Mbappe, ali je samo izborio korner. Argentinci su Mbappea posve zatvorili.

Argentina i dalje bolja, a u 71. prijeti Mbappe, ali je šutirao preko gola. I onda Mbappe kojeg nije bilo nigdje zabija dva gola u dvije minute.

Deset minuta prije kraja Mbappe šokirao Argentince s dva zgoditka u dvije minute za 2:2

Najprije u 79. Kolo Muani je dobio loptu u prostor ispred Otamendija, koji ga je srušio s leđa i kazneni udarac za Francusku. Strijelac s bijele točke je Mbappe, iako je Martinez pročitao kut u koji je pucao.

A onda šok za Argentiince jer u 81. Mbappe zabija za 2:2. Sjajna akcija, Mbappe i Kolo Muani odigrali su dupli pas, Muani dodaje glavom i Mbappe iz poluvoleja zabija Martinezu.

Nevjerojatno, nije ga bilo, a onda napravio čudo. Osam je minuta sudačke nadoknade. Burno u završetku. Argentinci treško žive, kao da nemaju snage. Francuska prijeti.

A onda kontra, Messi je opalio po golu, ali je to Lloris sjajno izvadio ispod prečke.

Ide se u produžetke.

U nastavku bolji Francuzi. U 99. Kolo Muani se sjajno oslobodio čuvara, ali je zatim završio u gužvi i izgubio loptu.

U 102. promjene kod Argentine. Alvarez i De Paul izlaze, a ulaze Lautaro Martinez i Paredees.

A onda velika prilika za Argentinu u 105. minuti Lautaro je išao na vratara Llorisa, ali Upamecano je to u zadnji čas blokirao. Marciniak označuje kraj prvog produžetka.

U 109. minuti Argentina vodi 3:2. Drugi gol Lea Messija! Lautaro je pucao, Lloris odbio, a Messi odbijanac gurnuo u gol. Skoro je to na liniji očistio Upamecano, ali je lopta već cijelim obujmom prešla crtu kad ju je on izbio.

U 116. penal za Francusku! Mbappe je šutirao izvana, a Montiel je rukom blokirao udarac. Montiel je zbog toga dobio i žuti karton. Loptu namješta Mbappe i opet šalje vratara u jedan a loptu u drugi kut. 3:3! Hat-trick Kyliana Mbappea.

Prijete Francuzi! Mbappe je ubacio, Kolo Muani je bio u skoku, no promašio je loptu.