nk osijek

U Osijeku igrači Osijeka igrali su uzvratni susret trećeg pretkola Europa Lige. Nakon što su u prvom susretu u Eindhovenu pobijedili PSV 1-0, ostvarili su pobjedu i kod kuće.

PSV je krenuo siloito, imao je terensku nadmoć, ali poveo je Osijek na radost prepunog stadiona.

Hendrix je srušio Mudražiju na oko 20 metara. Loptu je iskosa s desne strane namjestio Bočkaj, a potom ljevicom prebacio živi zid i pogodio u suprotni kut PSV-ovog gola. Zoet je bio nemoćan.

U 40. i 42. minuti dvije velike prilike za PSV. Najprije Bergwijn ostavlja petom za Van Ginkela, a ovaj topovski puca s desetak metara, ali preko gola.

Potom na centaršut Ariasa puca u naletu glavom Propper s pet metara, ali fantastično brani Malenica.

Iako ima veliku prednost Osijek i dalje napada u drugom poluvremenu. PSV je imao neke prilike, ali gol Osijeka je i dalje ostao netaknut.