NA POLJUDU DRAMA: Gledalište utihnulo – Maccabi bolji u izvođenju jedanaesteraca

Radost igrača Hajduka (Foto: Twitter)

Hajduk je na Poljudu protiv izraelskog Maccabija igrao uzvratnu utakmicu play-offa Europa lige. U prvom susretu poraženi su 2:1 pa je Hajduk u grupnu fazu Europa lige vodila i minimalna pobjeda od 1:0.

Hajduk inače punih šest godina nije dočekao europsku jesen.

Zato je uspjeh protiv Maccabija značio mnogo u rezultatskom i u financijskom smislu.

Naime, u slučaju prolaza na račun Bijelih sjelo bi 2,4 milijuna eura, ili oko 20 milijuna kuna, što bi bio spas za praznu klupsku blagajnu.

Hajduk je dobro krenuo, napadački, i to je u 40. minuti donijelo zgoditak.

Tino Sven Sušić nabacio je iz slobodnog udarca s lijeve strane, lopta je stigla na drugu vratnicu do Ćosića koji iz prve mirno pogađa za vodstvo.

Igralo se kratko u drugom poluvremenu i u 52. minuti je Maccabi izjednačio preko Scaronea. Slično kao i kod Hajdukova gola, nakon prekida.

Ali Hajduk se ne predaje. U 59. minuti opet Sušić asistira, Ćosić zabija! Hajduk ponovno vodi, sada je 2:1.

Hajduk se trudio postići još zgoditak, ali su prilike bile i na jednoj i na drugoj strani, ap se nakon 90 minuta ušlo u produžetke.

Odmah u 94. minuti Ohandza u solo akciji i u sjajnoj prilici gađa vratara Rajkovića. U 105. minuti sjajna prilika, pca Sušić, ali opet u Rajkovića.

Ostalo je 3:3 i nakon produžetaka, pa se prišlo izvođenju jedanaesteraca.