DINAMO NA ČELU LJESTVICE: U Maksimiru rutinski pobijedili Osijek

U 13. kolu Prve HNL u Zagrebu je igran derbi između Dinama i Osijeka.

Za Dinamo je u 11. minuti imao prvu pravu priliku kada je Oršić proigrao Petkovića, ali s 11 metara Petković šalje pokraj gola.Pet minuta kasnije mora iz igre ozlijeđeni Gojak, a ulazi Ivanušec.

Dinamo je bolji i u 35. minuti velika prilika. Oršić ulijeće sam pred vratara Ivušića nakon što je dobio odličnu loptu od Mora. Ali, puca pokraj gola.

I onda zgoditak za vodstvo Dinama u 42. minuti. Oršić je izveo aut s lijeve strane, bacio do Petkovića koji nalazi Kadziora, a on lijepo zabija. U 61. muinuti Kadzior odlično puca iz slobodnjaka 2 25 metara, ali pogađa stativu.

Mance za goste u dobroj prilici u 66. minuti, ali Livaković brani. Izlazi Petković, a ulazi Gavranović.

Osijek pokušava do izjednačenja, ali Dinamo uspješno kontrolira igru i svoju prednost od 1:0. U sudačkoj nadoknadi bježi Gavranović i umalo zabija. I onda u trećoj minuti nadoknade čista prilika za Osijek, ali spašava Livaković udarac Špoljarića iz neposredne blizine.