DERBI U MAKSIMIRU: Dinamo nije uspio dobiti Rijeku niti s igračem više

dinamo, rijeka

U Maksimiru su igrali Dinamo i Rijeka jednu od najvažnijih utakmica ove godine u hrvatskom prvenstvu, s obzirom da je Rijeka prije utakmice imala šest bodova više od Dinama.

Rijeka je stigla sa ambicijama prvaka, ali i spoznajom da su ove sezone već pobijedili Dinamo na Rujevici sa 5:2.

Tada su i presudili Cici Kranjčaru, kao treneru.

Dinamo je u prvom poluvremenu imao više od igre, napadao je, imao i nekoliko prilika, ali ih nije realizirao.

Zgoditak Gorgona za 1:0 vodstvo Rijeke

Na početku drugog poluvremena Dinamo je odmah bio kažnjen. Jedna totalna neopreznost, dok su svi otišli u napad, Rijeka je izvela brzu kontru.

Vešović je snažno povukao i poslužio Gorgona, koji s desne strane ulazi prema golu.

Livakoviću mu izlazi u susret, ali mu Gorgon šalje loptu kroz noge za vodstvo Rijeke od 1:0.

Dvadest minuta kasnije Gorgon je nakon drugog žutog kartona isključen, što baš i nije bilo po volji trenera Keka i ekipe.

I onda par minuta kasnije, u 78. minuti, iz jedne poluprilike Sigali se baca na jednu loptu i gura ju u mrežu kraj do tada sjajnog Prskala za 1:1.

DINAMO (4-2-3-1): Livaković – Šitum, Sigali, Benković, Pivarić – Jonas, Knežević – Soudani, Ćorić, Fernandes – Gojak.

RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Ristovski, Mitrović, Elez, Zuta – Bradarić, Maleš – Vešović, Mišić, Martić – Gorgon

SUDAC: Ante Vučemilović Šimunović