ŽILAVA ISTRA U MAKSIMIRU: Dinamo do pobjede iz kaznenog udarca – Petković

Vodeći s tablice Prve HNL lige Dinamo igrao je u Maksimiru utakmicu 20. kola protiv Istre.

Modri su od prve minute krenuli odlučnije, moćnije, a trener Bjelica nije se odlučio odmarati neke igrače, iako ih čeka utakmica nokaut faze Europa lige sljedećeg četvrtka kod Viktorije Plzen.

Dinamo je imao nekoliko prilika, a možda najbolju Petković u 26. minuti kada se s Olmom dogovarao oko slobodnog udarca, da bi potom baš Olma pogodio u živom zidu.

I baš je Olmu s desna opalio sjajno u 35. minuti i Čondrić je jedva odbio u korner. Dvije minute kasnije pokušava Moro gotovo s istog mjesta, ali i to skida vratar Istre. Dinamo pojačava tempo, ali Istra uspijeva preživjeti prvo poluvrijeme.

dinamo, istra

Prvu veliku priliku Dinamo je imao preko Mora u 57. minuti, lijepo tuče, ali se lopta odbija preko grede u korner. Dinamo ni do 68. minute nema rješenje za Istru., ali i dalje je u stalnim napadima. Šitum ulazi umjesto Gojaka u Dinamu.

Potom sjajno s par metara nakon kornera u 72. minuti puca Petković s pet metara, ali odličan je Čondrić koji to odbija. Lovro Majer ulazi 14 minuta prije kraja umjesto Mora. Sedam minuta prije kraja izlazi Oršić, a Bjelica ubacuje Andrića, najboljeg strijelca Prve HNL, koji je došao iz Zaprešića.

I odmah potom kazneni udarac za Dinamo, jer je Grujević igrao rukom. Petković pogađa za 1:0 u 86. minuti i tako slama otpor Istre.