U Reykjaviku, u 6. kolu kvalifikacija za SP 2018., igrale su dvije najbolje momčadi skupine I: Island, najveća senzacija prošloljetnog Eura, koji je drugi i vodeća Hrvatska.

Glavni sudac bio je Španjolac Alberto Undiano Mallenco koji je već sudio Islandu i Hrvatskoj u dodatnim kvalifikacijama za SP 2014. kad je završilo bez pobjednika (0:0).

Sudio je i u katastrofi Hrvatske na Wembleyju (5:1) te u remiju s Belgijom (1:1) u Bruxellesu.

Hrvatska je loše počela utakmicu s Islandom i mučila se cijelo prvo poluvrijeme. Zapravo, bilo je to možda i najlošije poluvrijeme kakvo je prikazala naša reprezentacija u posljednjim utakmicama.

U našem sastavu velike zvijezde europskog nogometa, a s druge strane borbeni, brzi, nepredvidivi Islanđani.

U drugm poluvremenu Island opet kreće, a u 54. minuti na dodavanje Perišića, Kalinić je imao priliku, ali je pucao pokraj gola.

Odmah su uzvratili Islanđani preko Bjarnasona, njugov udarac sa 17 metara prolazi pored desne vratnice.

Brozović, koji je ušao u igru umjesto Kalinića, u 66. je minuti lijepo potegnuo, ali pokraj gola.

U 86. minuti spasio nas je Vida. Sigurdsson je pucao sa 15 metara. Stisnuo nas je Island i ukazale su se dvije stopostotne prilike.

Velika prilika za Island! Sigurdsson je sjajno proigran petom krenuo sam prema golu s desne strane, ali u ključnom trenutku se spetljao i pucao preko gola.

I onda u 90. minuti zgoditak za Island – strijelac Hordur Bjorgvin Magnusson.