VATERPOLISTI U POLUFINALU: Preskočili Rudićev Brazil – čeka ih Crna Gora

vaterpolo, reprezentacija, OI, Rio

Naša vaterpolo reprezentacija igrala je svoju četvrtfinalnu utakmicu Olimpijskog turnira protiv reprezentacije Brazila koju vodi najtrofejniji trener u povijesti vaterpola Ratko Rudić.

Pobjednika, znalo se, u polufinalu čeka reprezentacija Crne Gore koja je s 13-11, tek nakon boljeg izvođenja peteraca pobijedila Mađarsku.

Srbija je pobijedila Španjolsku 10-7 i ide na pobjednika susreta između Italije i Grčke.

Hrvatska je bila bolja tijekom cijele utakmice i imala je stalnu prednost, pa i četiri zgoditka razlike kada je bilo 8-4. Sjajni Bijač do tada je već obranio dva peterca.

Na kraju treće četvrtine Hrvatska vodi 8-6. Burić je isključen do kraja susreta zbog udaranja Vrlića koji je prvi udario njega no suci to nisu vidjeli. Hrvatska je dobila isključenje na četiri minute!

Ali onda stupa na scenu sjajni Xavi Garcia i podiže na 9-6. Zatim Joković diže na 10-6.