ŠOK NA PUNOM MAKSIMIRU: Nakon vodstva Dinamo prokockao dobiveno

hajrović

Dugo već Dinamo nije igrao tako važnu utakmicu – utakmicu generacije. Jer odličan rezultat iz Berna protiv Young Boysa od 1:1, dao je Dinamu veliku priliku da odu u Ligu prvaka, ali nisu uspjeli.

I Dinamo je otvorio utakmicu da bolje nije mogao pred više od 38.000 gledatelja – u 7. minuti vodi 1:0. Gol je zabio Izet Hajrović! Olmo je briljantno prošao, ubacio u pet metara, obrana loše čisti, a Hajrović zabija.

U 14. lijepa akcija Olma. Lijepo prolazi, izborio je korner, ubacio Gavranoviću, ali njegov udarac završava u bloku. Onda u 19. prilika za goste. Sjajna šansa za goste. Ngoumo Ngamaleu je snažno pucao glavom, ali je lopta otišla visoko iznad gola.

U 31. minuti izlazi kapetan Arijan Ademi. Pokušao je, ali nije išlo zbog ozljede. Ulazi Šunjić. Minutu kasnije Dinamo u prilici. Gavranović odlično prolazi, daje Olmu, a li mu skidaju loptu s noge u zadnjoj sekundi.

U drugom poluvremenu gosti kreću po izjednačenje. Onda u 51. kratki prekid. Stojanović u duelu udara nespretno petom Sulejmanija, koji pada i ostaje bez svijesti. Morali su ga iznijeti.

U 57. minuti Hajrović prolazi po desnoj strani kao brzi vlak, ali ga za žuti karton ruši Sanogo. Švicarci pritišču. I onda preokret u tri minute. Najprije u 63. Leovac s leđa povlači Assaléa i Kuipers pokazuje na bijelu točku. U najmanju ruku dvojbeno. Hoarau zabija za 1:1.

Onda u 66. iz jedne kontre, kojoj je prethodila nedosuđena ruka gostujućeg igrača, Dinamo prima jeftini gol za 1:2. Strijelac je opet Hoarau. Dinamova se igra odjednom raspala.

U 72. Hajrović sjajno puca, iz slobodnjaka trese prečku. Budimir ulazi umjesto Leovca. Dinamo daje sve za napad. A onda u 76. kontra gostiju i pred Zagorca izlazi sam opet Hoarau. Zagorac sjajno brani. Dinamo se otvara do kraja, ali u obrani opasno živi. U 93. Gavranović puca iz sjajne prilike preko gola. Igra se 7 minuta nadoknade zbog prekida.

DINAMO: Zagorac; Stojanović, Theophile-Cahterine, Dilaver, Leovac; Hajrović, Gojak, Ademi, Dani Olmo, Oršić; Gavranović

YOUNG BOYS: Von Ballmoos; Mbabu, Wutrich, Von Bergen, Benito; Fassnacht, Sanogo, Sow, Sulejmani; Ngamaleu, Hoarau