PRVI PROTIV ZADNJEG: Dinamo protiv Rudeša do nova tri boda

U 28. kolu HNL-a Dinamo je gostovao u Kranjčevićevoj kod Rudeša, koji je na zadnjem mjestu tablice, i pobijedio 2:0.

Istra im za sada bježi sedam bodova na devetom mjestu, a Rudeš ima devet utakmica do kraja sezone da pokuša nadoknaditi taj zaostatak. Jer, pretposljednje mjesto vodi u dodatne kvalifikacije za ostanak u 1. HNL.

Dinamo je krenuo i bio dominantan, a u 13. minuti i prva velika prilika, kada Majer ubacuje iz kornera, glavom gađa Perić, ali vratar Banić i potom prečka spašavaju. Dinamo ima loptu, niže prilike, a Rudeš upućuje prvi udarac tek u 34. minuti kada Kovačević puca iznad gola.

U nastavku odmah u 46. Dinamo vodi. Atiemwen je ubacio u kazneni prostor, a naletio je Majer i zabio za 1:0. U 57. nova prilika za Dinamo. Petković je proigrao Gavranovića, ali je prvi do lopte stigao vratar Banić.

U nastavku Rudeš pokušava izjednačiti. Ali, Dinamo ne dopušta. Olmo tek što je ušao u 76. zabija za 2:0. Prošao je lijepo Antonio Marin i dodao Olmu koji zabija iz okreta.

U 81. ima Andrić priliku, ali vratar Rudeša odlično brani.