POBJEDA NAD NORVEŠKOM: Naši sjajni na krilima Stevanovića

rukomet, reprezentacija

Hrvatska se mučila s Bjelorusijom u prvoj utakmici drugog kruga Europskog prvenstva, pa su se naši rkometaši našli pred vrlo teškim zadatkom s Norveškom.

Jer, moralo se pobijediti ako se želi na kraju poručiti  neki bolji uspjeh.

Krenuli su naši reprezentativi silovito i poveli 3-0, a za 13 minuta imali smo 7-4, tri razlike, koliko je najčešće bilo do tada.

Dižemo na 8-4, Norveška opet griješi i imamo napad, ali činimo prekršaj u napadu i umjesto pet razlike Norvežani skidaju na 8-5.

Norvežani se ne predaju, ali s igračem više u 19 minuti je 11-8 za nas, ali s igračem manje gosti smanjuju na 11-9.

Na poluvreme se ide sa 17-15, naon što smo u zadnjoj sekundi izborili sedmerac. Stevanović je bio sjajan u prvom poluvremenu.

Ivan Stevanović (Foto: Screenshot)

Nakon odmora igra se teško, zgoditak po zgoditak. U 35. minuti je 20-18 za nas, ali za par sekundi već je 20-19. Dižemo na 21-19, pa Stevanović sjajno brani. Čupić iz sedmerca 22-19.

Promašujemo, ali brani Stevanović, pa kontra i 23-20 za nas u 40. minuti. Nerko vrijeme držimo četiri razlike, u 48. minuti je 28-24.

Onda u 49. naši kradu loptu a imamo dva igrača manje i zabijamo za  29-24. Naši ne popuštaju, drže tempo, a Stevanović silno brani na pet minuta prije kraja kod 32-28 za nas.

Mi promašujemo, a Stevanović opet brani, mi promašujemo, a onda opet Stevanović na minutu do kraja brani.