ODIGRAN ZAGREBAČKI DERBI: Košarkaši Cibone svladali Cedevitu

U 23. kolu A-1 lige Cedevita je u gostima kod Cibone tijesno poražena sa 71:69. Cedevita je igrala bez ozlijeđenih Ryana Boatrighta i Marka Arapovića. Utakmica je protekla u egalu, a odlučila je napeta završnica.

Poslije prve četvrtine Cedevita je vodila 20:16, a na poluvremenu je minimalnu prednost 36:35 imala Cibona.

U posljednjih 10 minuta ušlo se sa 57:54 za goste. Na dvije minute do kraja Željko Šakić je tricom Cibonu približio na minimalni zaostatak 64:65, a nakon što su Džananu Musi i Nebojši Joksimoviću dosuđene tehničke, Žorić je na 1:22 min. do kraja Cibonu doveo u vodstvo 66:65.

Trener Cedevite Veljko Mršić pritom je pozvao timeout. Potom su Tomas i Joksimović razmijenili dvice, a na 28 sekundi do završetka Ra’Shad James zabio je za vodstvo Cedevite 69:68.

Cibona je zatim pozvala timeout, a novo vodstvo domaćinima na devet sekundi do kraja donio je Paolo Marinelli. Cibosi su tako poveli 70:69, a na četiri sekunde do kraja Šakić je napravio dva slobodna bacanja na Miri Bilanu. Međutim, on je promašio oba slobodnjaka. Šakić je potom pogodio dva slobodna bacanja, a Tomas nije na kraju uspio zabiti za produžetak.

U dresu Cedevite James je upisao 15 poena, Katić je ubilježio 13 poena, četiri skoka i četiri asistencije, Bilan 12 poena i četiri skoka, a Tomas 10 poena i dva skoka, stoji na službenom portalu Cedevite.

Kod Cibone je Šakić ubilježio 19 poena i 13 skokova, Žorić je utakmicu završio sa 18 poena, a Marinelli sa 14 poena, četiri skoka i četiri asistencije.