JAČI I OD ISLANDA: Silovita Hrvatska i bez kapetana Duvnjaka

Naša rukometna reprezentacija ušla je u drugu utakmicu na Europskom prvenstvu bez kapetana Domagoja Duvnjaka, koji je ozlijeđen.

A čekao ih je okršaj s Islandom, koji je u svojoj prvoj utakmici priredio malo iznenađenje i pobijedio Švedsku.

Izjednačena borba desetak minuta, zgoditak po zgoditak, a onda polako Hrvatska preuzima inicijativu pa prvi puta imamo dva razlike.

Pet minuta prije kraja poluvremena dižemo se na tri razlike 12-9, ali Island odmah ide na 12-10.

Sjajni su Štrlek, Cindrić, Stepančić koji redom zabijaju. Ali, Island doazi dvije minute prije kraja poluvremena na 12-11.

červar

Tada iz sedmerca Karačić vraća na plus dva i 13-11, ali odmah Island smanjuje na 13-12. Potom top Luke Cindrića i 14-12. Island smanjuje na 14-13.

U drugom poluvremenu držimu plus dva i dižemo na najveću prednost od 17-14. I onda brani Stevanović i prilika za četiri razlike i pogađa Vori 18-14.

Pa opet skida Stevanović. Prilika za pet razlike u 37. minuti. I pogađa Cindrić za 19-14. Pa opet Stevanović brani kod 20-15.  i Štrlek gađa za plus šest 21-15.

Povratnik Buntić diže na 22-15.  A onda na scenu stupa Stevanović i zatvara vrata s nekoliko obrana. Island više nema priliku za pobjedu.

Četiri minute prije kraja je 23-16, a zabija Mamić koji je tek ušao. Pa opet Mamić i rezultat je 24-17. O onda opet Mamić. Fantastičan njegov ulazak u utakmicu i 25-18 na 10 minuta do kraja.

Hrvatska igra dalje sjajno, Stevanović sjajan na vratima, Mamić sjajan u napadu. Minutu prije kraja je 29-22. I kraj.