DRAMATIČNA BITKA: Hrvatska izbacila viceprvaka Španjolsku u zadnjim sekundama 30-29

rukomet, reprezentacija

Izabranici Željka Babića su nakon pobjede protiv Egipta u prošlom kolu, tražili pobjedu koja donosi polufinale i borbu za medalje na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj u dramatičnoj i teškoj utakmici sa Španjolskom.

Hrvatska je na turniru pobijedila Saudijsku Arabiju, Čile, Mađarsku, Bjelorusiju i Egipat, a izgubila je samo od Njemačke koja je kolo kasnije ispala iz turnira izgubivši od Katara.

Sa Španjolcima smo zadnji put igrali prošle godine na Europskom prvenstvu.

Bili smo izgubili, ali smo na kraju osvojili broncu. Španjolci su osvojili srebro. U prvih šest minuta 4-4. Posve izjednačeno, zgoditak za zgoditak.

Do 26. minute junak je naš Mamić, postigao je osam od naših 16 zgoditaka.

Stevanović je obranio u zadnjoj minuti prvog poluvremena dvije sigurne lopte Španjolaca i otišli smo na odmor s dva zgoditka prednosti.

U drugo poluvrijeme smo krenuli siloviti i za tren je bilo 21-16 za nas. I držimo ritam, ali se Španjolci ne daju.

I onda 11 minuta prije kraja drama 27-26, pa mi promašujemo, ali se i branimo. Onda Cindrić zabija za 28-26, ali odmah primamo gol za 28-27.

Onda nas spašava Stevanović i ostaje nam prednost, ali u napadu gubimo. Dušebajev zabija i 28-28 je, signal za uzbunu šest minuta prije kraja.

Onda je 29-28 za nas, a Stevanović opet brani i ostajemo u igri. Konačno Horvat pogađa za 30-28. Drama zadnje dvije minute. U zadnjoj minuti je 30-29. Spašavamo se i pobjeđujemo.

Pobjednika je čekala u polufinalu Norveška koja je ranije danas deklasirala  Mađarsku (31:28).