DINAMU RABUZINOVO SUNCE: Nadigrali su Slaven Belupo i po 14. puta osvojili Kup

U finalu Hrvatskog Kupa Dinamo je pobijedio Slaven Belupo 2-1 i time došao do 14. trofeja u ovom natjecanju te nove, ukupno 10. dvostruke krune.

Peti ovosezonski susret Dinama i Slaven Belupa i peta pobjeda Dinama. U međusobnim susretima plavi iz Maksimira su bez poraza već 28 utakmica ostvarivši pritom 25 pobjeda i tri neodlučena ishoda. Slaven Belupo je posljednji put pobijedio u rujnu 2008.

Slavenu je to bio drugi nastup u finalu Kupa (2007. poraženi također od Dinama). Bili su odlični, pružili su dostojan otpor prvaku, ali je Dinamo pokazao da zna i može kada zagusti.

Matjaž Rozman koji je odlično čuvao svoju mrežu u 77. minuti loše je reagirao na udarac Marka Roga s gotovo 40 metara. Valjda je mislio da lopta ide van, ali je ušla u gol.

Inače Dinamo je došao u vodstvo u 30. minuti golom Marka Pjace iz kaznenog udarca. Izborio ga je  Soudani kojeg je oborio Edson.

Slaven Belupo je u drugom dijelu zaigrao bolje i u 61. minuti je izjednačio nakon sjajne kontre. Kapetan Mateas Delić je ubacio za Muzafera Ejupija koji je pogodio za 1-1.