DINAMO RUTINSKI: I sa šarenom ekipom bolji od Intera

Dinamo je u petom kolu Prve HNL gostovao u Zaprešiću kod Intera, i to s prvog mjesta i u dobroj atmosferi jer su ušli u play-off Lige prvaka.

Dinamo je opet igrao u kombiniranoj momčadi, jer je Bjelica odmarao neke igrače. I šok u 9. minuti. Inter vodi 1:0. Tsonev je glavom zabio pored Zagorca.

Dinamo se potom budi i niže prilike. U 17. minuti sjajno puca Gojak, ali vratar brani.  Dvije minute kasnije opet Gojak, ali u blok. Gojak je ponajbolji igrač Dinama. I Gojak opet u 27. minuti sjajno puca, no još bolje brani Frelih. Inter se uspješno i srčano brani.

U 36. minuti Kadzior je pucao s 20-ak metara iz slobodnjaka, ali pored gola. Dinamo stalno napada, ali je vratar Intera Frelih sjajan. I onda u 41. izjednačenje. Sjajna asistencija Majera i zabija Atiemwen.

dinamo, inter

U 48. minuti Inter ostaje s igračem manje – drugi žuti za Galića. Minutu kasnije Dinamo zabija za 1:2. Nakon slobodnog udarca Opet je zabio Atiemwen, ovaj put glavom.

Dinamo je potom stalno pred vratima Intera. U 74. minuti Tsonev je dobio žuti nakon oštrog starta nad Gojakom, koji četiri minute kasnije izlazi šepajući, a ulazi Marin.

U 90. minuti je Inter mogao i izjednačiti. Čeliković je pucao, Zagorac ostao na mjestu, ali lopta je prošla pokraj gola.