DINAMO NADVISIO RIJEKU: Plavi iz Maksimira imaju sada 9 bodova prednosti!

soudani, dinamo

U Maksimiru su igrali u derbiju i možda ključnu utakmicu prvenstva, u 14. kolu HNL-a, Dinamo i prvak Rijeka. Dinamo pobijedio 3:1.

Do utakmice Dinamo bez poraza u prvenstvu sa šest bodova više od Rijeke, a nakon utakmice s još tri boda, čak devet u plusu.

I onda sumnjiva situacija pred golom Dinama. Acosty zabija, ali pomoćni maše zaleđe. Rasprava sudaca i na kraju Rijeka vodi 1:0. O tome će biti još mnogo priče.

Dinamo nastavlja po starom, uvijek loše na početko, do 20. minute jalovi napadi, niti jedan udarac prema vratima.

U 21. minuti odlična prilika za Dinamo, ali su se na par metar spetljali Olmo i Gojak.

Dinamo je počeo žešće napadati i u 29. minuti zgoditak za 1:1. Zabio je sjajno Moro s ruba kaznenog prostora, nakon prodora Soudanija.

Minutu kasnije zamjenik sportskog direktora Rijeke Mance, verbalno se sukobio s publikom, pa je isključen.

Potom Dinamo nameće tempo i ima nekoliko prilika. U 38. Soudani u sjajnoj prilici, ali Sluga je pobjednik.

I tek što se krenulo u drugom poluvremenu, Dinamo je stisnuo i u 50. minuti Soudani s pet metara majstorski u padu preko glave zabija za 2:1.

Njegov već 12. gol koji je zabio Riječanima. A onda Rahmani skoro pogađa u 59. Šest kornera za Dinamo, niti jedan za Rijeku.

U 80. minuti Soudani je rutinski zabio za 3:1, ali sve je napravio Olmo koji je uzeo loptu i sjajno ga proigrao

DINAMO: Livaković, Rrahmani, Sigali, Benković, Sosa, Doumbia, Moro, Ademi, Olmo, Gojak , Soudani.

RIJEKA: Sluga, Mavrias, Župarić, Elez, Zuta, Maleš, Bradarić, Acosty, Pavičić, Gorgon, Jelić.