DINAMO JAČI OD GORICE: Plavi slavili u gostima s igarčem manje – zabio Olmo

Dinamo je slavio u Velikoj Gorici gdje je pobijedio vrlo čvrstu i upornu Goricu 1:0 nakon pogotka Danija Olma u 49. minuti.

Dinamo je uspio održati rezultat iako je posljednjih 20 minuta igrao s igračem manje, jer je crveni karton dobio Stojanović, koji je neoprezno startao na igrača domaćih i zaradio drugi žuti.

Igralo se borbeno, čvrsto, na momente i previše, pa je bio veliki broj prekršaja s obje strane.

U drugom poluvremenu Dinamo je odmah krenuo moćno i Olmo je bio strijelac u 49. minuti.

Plavi su imali još nekoliko prilika, željeli su drugi zgoditak, ali su planovi propali kada je u 65. minuti Stojanović isključen.

Gorica je mogla izjednačiti u 82. minuti kada je priliku imao najbolji strijelac Zwolinski, ali je glavom loše pucao iako je bio sam.

Dinamo je tako upisao petu pobjedu ove sezone i nalazi se na vrhu tablice sa 17 bodova. Gorici je ovo treći poraz, ali i dalje drže jako dobru petu poziciju u debitantskoj sezoni u 1. HNL.

SASTAVI: Gorica: Kahlina, Atiemwen, Čagalj, Dvorneković, Jovičić, Maloča, Marina, Mtchedlishvili, Špičić, Suk, Zwolinski

Dinamo: Livaković, Dilaver, Theophile-Catherine, Stojanović, Musa, Olmo, Kadzior, Hajrović, Gojak, Šunjić, Gavranović