DERBI U SPLITU: Dinamo bolji, Hajduk dobio – sudac Batinić u glavnoj ulozi

Na rasprodanom Poljudu, kažu pred čak 35.000 navijača, u okviru 7. kola HNL-a igrao se prvi ovosezonski derbi Dinama i Hajduka, koji je Hajduk dobio 1:0.

Za Dinamo nije nastupio Olmo, ponajbolji igrač, koji se ozlijedio, ali ga Bjelica i čuva za važne okršaje u Ligi prvaka. No, zato je pred punim Poljudom za Dinamo debitirao Ivanušec, koji je tek stigao iz Lokomotive. Hajduk nije pobijedio Dinamo tri i po godine.

Dinamo je krenuo žestoko i u 6. minuti slobodan udarac i Leovac gađa vratnicu! U 10. miinuti prvi korner za Hajduk, ali u gužvi odbija Livaković. Onda opet u 15. minuti prilika za Dinamo. Amer Gojak je šutirao je glavom, Ljubić je bio na krivoj nozi, ali na sreću za Hajduk, lopta je prošla pokraj vratnice.

Dinamo i dalje mnogo bolji, i u 22. minuti Oršić je raspalio s 18 metara, ali preko gola. Sedam minura kasnije Stojanović je ubacio, Oršić pucao, ali Ljubić brani. onda u 36. opet Oršić, ali pokraj gola.

U nastavku u 49. Jairo je uputio prvi udarac u okvir, bio je to lak plijen za Livakovića. Umjesto ozlijeđenog Ademija ulazi Hajrović. I onda Leovac čini prekršaj. Nejašmić je pucao glavom nakon ubačaja iz kornera, Livaković obranio, a Jradi glavom pospremio odbijanac u mrežu za 1:0 iz tek drugog udarca u vrata.

U 61. Dinamo traži kazneni udarac. Čini se da je Simića lopta pogodila u ruku, ali Batinić je procijenio da penala nije bilo. Bjelica negodovao s klupe. Potom start Dilavera, Batinić pokazuje žuti karton, a onda mijenja odluku u crveni. Poludio je Ademi, nešto vikao sucu s klupe. I on je zaradio crveni karton.

U 80. minuti Batinić pokazuje žuti Jradiju, to mu je drugi i dobiva crveni. Sada i Hajduk ima 10 igrača. Dinamo sve čini ne bi li postigao zgoditak. Igra riskantno. Niže prilike, u sudačkoj nadoknadi Gavranović puca iz okreta, ali vratar brani.

Hajduk: Ljubić – Juranović, Svatok, Simić, Čolina – Nejašmić, Hamza, Jradi, Caktaš – Dolček, Jairo

Klupa Hajduka: Blažević, Jakoliš, Beširović, Delić, Kalik, Bašić, Vušković, Tahiraj, Dellova, Teklić

Dinamo: Livaković – Stojanović, Theophile Catherine, Dilaver, Leovac – Ademi, Ivanušec, Moro, Gojak – Oršić, Petković

Klupa Dinama: Zagorac, Pinto, Hajrović, Majer, Gavranović, Šitum, Marin, Moubandje, Atiemwen, Lešković, Perić, Kadzior