BORBA ZA ODLAZAK U RIO: Košarkaši poraženi od Italije – spas večeras u srazu s Tunisom

aco petrović

Hrvatska košarkaška reprezentacija upisala je poraz u prvom susretu kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre u Riju.

Izabranici Aleksandra Petrovića proženi su u Torinu od reprezentacije Italije sa 67-60.

Iako je Italija povela, naši reprezentativici uspjeli su se vratiti i na kraju prve četvrtine vodili s 23-21. Drugu četvrtinu obilježila je pridodan poen Talijanima pri rezultatu 35-35 koji je nakon reakcije s naše klupe te provjerom sudaca i delegata ipak na kraju bio poništen te je Hrvatska završila drugu dionocu s prednosti 35-33. U posljednjim minutama susreta naši reprezentativici zaostaju samo tri koša(56-53), ipak domaćini su u završnici bolje odigrali i drugom pobjedom osigurali prvo mjesto u skupin.

Izbornik Aleksandar Petrović nije bio zadovoljan utakmicom.

“Kontrolirali smo utakmicu prvih 20 minuta i mislili smo da dominiramo. Međutim, promjena ritma suđena u trećoj četvrtini dovela nas je nervoznu fazu. Promašili smo par zicera, pet penala i mogli smo otići na 10 razlike. Osjetila se ta promjena u kriteriju suđenja ali šta je tu je. Najvažnije je sad pronaći mir i energiju te odigrati utkamicu koja neće biti lagana. Mislim da ćemo pronaći snage i energije da to napavimo”, rekao je Petrović.

Najprecizniji u našim redovima bio je Bojan Bogdanović s 26 koševa, dok je Dario Šarić dodao 11 poena i 10 skokova. Evo što je rekao Bogdanović nakon susreta:”Mislim da smo dobro odigrali u obrani oba poluvremena. Koliko god je važna ova utakmica, imamo šansu za popravaka i ulazak u polufinale. Nadam se da ćemo opet igrati protiv Italije na ovom turnira da dokažemo da ih možemo pobjediti”, dodaje Bogdanović.

Hrvatska nakon ovog poraza ne može više osvojiti prvo mjesto u skupini B, a već će se danas od 21 sat u borbi za drugo mjesto i plasman u polufinale suočiti s Tunisom.