UGASLA EUFORIJA: Španjolska prizemljila i nadigrala Hrvatsku 3:0

Hrvatska reprezentacija na Olimpijskom stadionu u Berlinu započela je natjecanje na Europskom prvenstvu.

U jakoj skupini B, gdje su još Italija i Albanija, hrvatska reprezentacija je odigrala prvu utakmicu protiv Španjolske, koja je jedan od favorita turnira1.

Španjolska je bolej ušla u susret i igra se pred golom Hrvatske. U 7. minuti greška obrane Hrvatske, Španjolci dolaze do lopte, a Morata pokušava udarcem s 20-ak metara, ali Livaković brani.

Španjolci u presingu, bolji u prvih petbaestak minuta. Hrvatski navijači dominiraju na tribinama.

Hrvatska se budu. Budimir je pronašao Kramarića i natjerao vratara Simona da istrči daleko od gola i odbije tu loptu u korner.

Ali Španjolci su poveli u 29. minuti. Strijelac je Alvaro Morata. Izgubila je Hrvatska loptu na sredini terena, a Morata se ubacio u široki prostor između dva stopera. Preciznim dodavanjem pronašao ga je Ruiz, a španjolski kapetan nije pogriješio u mat-situaciji.

U 32.  Španjolska vodi 2:0. Strijelac je Fabian Ruiz. Na rubu šesnaesterca, lijepim lažnjacima stvorio je prostor za udarac i neobranjivo pogodio za veliku prednost Španjolaca.

Minutu kasnije najbolja prilika za Hrvatsku. Brozović je tukao, Simon je to odlično obranio i odbio do Majera, koji je pogodio vanjsku stranu mreže.

U 41. Majer je ubacio za Gvardiola, a on vratio loptu prema golu, ali je za tren zakasnio Budimir.

I onda u sudačkoj nadoknadi Španjolska vodi 3:0. Strijelac je Daniel Carvajal. Yamal je ubacio nakon kornera, a Carvajal je ostao sam na petercu i matirao nemoćnog Livakovića.

U 52. Livaković spašava. U brzoj akciji Yamal je sam na desnoj strani, ali Livaković je izvrsno obranio njegov udarac. Dvije minute kasnije Yamal je ovaj puta prošao po lijevoj strani i centrirao, a pred golom je Morata bedrom skrenuo loptu pored vrata.

U 55. velika prilika za Hrvatsku. Lopta u 16 metara. Stanišić je ostao sam, no njegov udarac obranio je Cucurella. Odbila se lopta do Budimira, koji je to spustio za Kramarića, ali ni on nije uspio pronaći put do gola.

54′
Nova velika prilika za Španjolsku. Yamal je ovaj puta prošao po lijevoj strani i centrirao, a pred golom je Morata bedrom skrenuo loptu pored vrata.

52′
Livaković spašava Hrvatsku! Brzi napad Španjolske završio je proigravanjem za usamljenog Yamala na desnoj strani, ali Livaković je izvrsno obranio njegov udarac.

Potom Perišić ulazi umjesto Budimira. U 65. Sučić i Mario Pašalić ulaze umjesto Modrića i Kovačića. Par minuta kasnije Petković ulazi umjesto Kramarića.

U 78. kazneni udarac za Hrvatsku. Petković je srušen nakjon dobre aklcije tek što je ušao. S leđa ga je srušio Rodri i zaradio žuti karton. Ali Petkoviću penal brani Simon, mna odbijenu loptu nalijeće Perišić, koji je vratio loptu za Petkovića, a on iz drugog pokušaja nije pogriješio. VAR je poništio gol jer je Perišić prerano ušao.

Hrvatska: Livaković – Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol – Brozović, Kovačić, Modrić – Majer, Kramarić – Budimir

Španjolska: Unai Simon – Carvajal, Nacho, Le Normand, Cucurella – Rodri, Pedri, Fabian Ruiz – Lamine Yamal, Nico Williams – Morata.