SLOVENSKI OBRAČUN: Kek nadmudrio Pušnika – Hajduk ne može protiv Rijeke

marijan pušnik, hajduk

Na Poljudu u utakmici šestog kola HNL-a Hajduk opet nije uspio protiv Rijeke. Izgubili su od bolje Rijeke sa 4-2.

Gosti s Kvarnera Splićanima ne leže. Preduge četiri i pol godine ili 1614 dana Hajduk je čekao na pobjedu protiv Riječana. Posljednji put se to dogodilo u ožujku 2012. kada je na Kantridi zadnju utakmicu na klupi ‘bijelih’ vodio Krasimir Balakov i slavio sa 3:0.

Hajduk je poveo. U 12. minuti Srušen je Erceg u kaznenom prostoru Rijeka, faul je napravio Ristovski, a sudac Fran Jović pokazo je na bijelu točku. Siguran je bio Ohandza.

Rijeka je izjednačila na 1:1 u 24. minuti. Centaršut s lijeve strane je dugo putovao, a onda je loptu dočekao Gavranović i glavom poslao pokraj nemoćnog Stipice.

U 35. minuti Billji je srušio Ristovskog i sudac Jović svira penal za Rijeku. Bezjak zabija za vodstvo Rijeke.

Rijeka je povela sa 3:1 u 62. minuti. Vešović je ubacio s desne strane, lopta je došla do Bezjaka, koji je sa 12 metara zakucao loptu u donji desni kut gola.

Četiri minute kasnije Ismajli je nakon asistencije Tudora zabio za 2:3. A u 79. minuti Hajduk je zbog ozljede Šimića ostao s igračem manje, a Andrijašević je zabio i četvrti gol za Rijeku.