ZAGREBAČKI DERBI: Cibona se raspala, Cedeviti uvjerljiva pobjeda

U sklopu 15. kola ABA lige Cedevita je u gradskom derbiju u Domu sportova svladala Cibonu 91:68 i tako upisala 12. pobjedu u spomenutom natjecanju.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Cedevita je drugu dionicu otvorila serijom 12-0 i zatvorila serijom 7-0. Na poluvremenu je momčad Jure Zdovca vodila 50:35, a onda je na startu treće četvrtine povela sa 58:35. U posljednjih 10 minuta ušlo se sa 73:56 za Cedevitu, a do kraja utakmice vodstvo Cedevite više nijednom nije bilo ugroženo. Dapače, domaćini su u jednom trenutku bili i na +27 (87:60).

Cedevita je večeras igrala bez Filipa Krušlina i Ivana Ramljaka, a dvoznamenkasti su u momčadi Jure Zdovca bili Roko Ukić s 15 poena, dva skoka i četiri asistencije, Demetris Nichols s 14 poena, četiri skoka i dvije asistencije, Kevin Murphy s 14 poena i dva skoka, Wil cherry s 13 poena i dva skoka te Andrijar Stipanović s 11 poena, dva skoka i tri asistencije, stoji na webu Cedevite.

Na strani Cibone Ivan Novačić ubilježio je 15 poena, četiri skoka i dvije asistencije, Luka Žorić je upisao 15 poena i tri skoka, a Branislav Ratkovica 12 poena i četiri asistencije.