Izbornik Željko Babić (Foto: SEHA)

Nakon teške utakmice koju smo izgubili od Norveške za finale Svjetskog prvenstva, Hrvatska je izgubila sa Slovenijom za brončanu medalju.

Počeli smo dobro protiv ekipe Veselina Vujovića, koji sve zna o našim rukometašima, i s nekoliko kontri poveli sa 7-4, a bio je sjajan Štrlek.

Odličan je Duvnjak, nakon što Slovenci promašuju vodimo 9-6. Ali, Slovenci smanjuju, mi promašujemo, ali i Slovenci. Promašujemo dva napada i već je 9-8.

Domagoj Duvnjak (FOTO: SEHA)

Ali brzo se vraćamo na 11-8. Stevanović sjajno brani. I Mamić za plus četiri, 12-8. Polako se naši dižu i stižu do 17-12 dvije minute prije kraja. Cindrić zabija za 18-12, a Slovenci smanjuju na 18-13.

Drugo poluvrijeme. Stevanović brani, a onda dva zgoditka Slovenaca, mi ništa tri minute. Rezultat 18-15. Cindrić diže na 19-15. Dižemo na 20-15, a onda Stevanović opet brani.

Onda mi gubimo loptu, ali Stevanović je nesavladiv. I 21-15 je. Kradeno loptu, Duvnjak zabija za 22-15. Najveća prednost. Slovenci nešto pokušavaju, ali 25-18 je i Stevanović čudesno brani.

Držimo šest razlike 26-20. Slovenci se bore i smanjuju. Zadnjih 10 minuta padamo fizički i 27-23 je. Sporiji smo. Cindrić postiže važan pogodak 28-23. Slovenci se dižu i 29-26 je šest minuta prije kraja. Ne postižemo pogodak, brza kontra Slovenaca, vraćaju se u igru i eto drame 29-27. Strašna akcija Slovenaca, mi gubimo loptu i oni zabijaju za 29-28. Duvnjak pokazuje umor. Teške su noge. Ne može se bez drame. Horvat promašuje, raspala se naša igra, kao jučer s Norveškom. Slovenci izjednačuju 29-29. Proradio je Šebetić sjajnim udarcem i 30-29. Slovenci ubacili u petu i 30-30. minutu i pol do kraja. Mi promašujem i Slovenci vode 31-30 u zadnjoj minuti. Imamo loptu, ali promašujemo i grubimo.

Osvetila nam se igra bez igre na kraju, nemoć, igra bez ideje… Nismo imali odgovor na ništa. Tragično smo pali. Zašto? Netko će morati odgovoriti. Jer voditi stalno s nekoliko razlike i onda izgubiti…