austria, holzhauser

Osijek svojim igrama najavljuje možda i najveći uspjeh u svojoj povijesti, a na svom je terenu dočekao bečku Austriju u prvoj utakmici play-offa Europske lige. Osječani su na žalost izgubili 1:2, ali postoji još mala nada.

Osijek je krenuo od prve minute i poveo već u 15. minuti. U lijepoj akciji lopta je prošla kroz obranu gostiju i stigla do Ejupija koji pogađa za 1:0.

Četiri minute kasnije, u 19. jedanaesterac za Osijek. Kadiri je srušio Šoršu iskosa s desne strane. Ali nije bilo sreće. Barišić je posloa vratara u jednu a loptu u drugu stranu, ali je pogodio vratnicu.

Kazna stiže pet minuta kasnije. Prokop je proigrao Monscheina koji je sjajno pogodio dalji kut domaćeg gola.

U drugom poluvremenu najprije velika prilika za Osijek. Nakon prekrasne akcije lopta je stigla do Šorše, ali se on spetljao na par metara od gola gostiju!

I onda opet kazna u 60.minuti. Slobodan udarac s 20 metara za goste. Holzhauser prekrasno gađa za 1:2.

Četiri minute kasnije velika prilika za Osijek! Grezda je dočekao veliki kiks gostujuće obrane, a onda prebacio cijeli gol.

Potom se vidi kako Austrijanci mudro čuvaju rezultat.