Gabrijel Boban,NK Osijek

U St. Poltenu ugašen je osječki san o Europskoj ligi. Iako je Osijek uzvratio Austriji za poraz u Gradskom vrtu, ta je pobjeda ispala pirova jer jedan pogodak Osijeku nije bio dovoljan za izbacivanje Austrije.

Nada se pružila u posljednjih pola sata, a dugo će još Osječani i Gabrijel Boban sanjati priliku iz 79. minute.

Kao i protiv Lokomotive Boban je ispao novi Zekićev bingo. Mudražija je s desne strane poslao dugu loptu, Osijekov napadač oslobodio se De Paule, primirio loptu i zakucao u Hadžikićevu mrežu, javlja Sportarena.

Boban je mogao ispasti apsolutni junak u 79. minuti kada je Bočkaj ubacio iz kornera, a Boban ostao sam na pet metara. Matna situacija za 2:0, no udarac glavom bio je za uhvatiti se za glavu, upravo što je Boban odmah i učinio.