VELIKI USPJEH: Judašica Lara Cvjetko osvojila srebro u Dominikani

Judašica Lara Cvjetko osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 70 kilograma nakon što ju je u finalu Pan-American Opena svladala predstavnica Venezuele, Elvismar Rodriguez.

Izvor: Media servis

Cvjetko je upisala sveukupno četiri borbe, od toga tri pobjede te poraz. U prvom kolu Cvjetko je rutinski odradila borbu protiv Karen Murillo, a ippon je uslijedio nakon minute i 45 sekundi. U drugom je kolu Julieta Perez nakon minute i pol borbe skupila treću opomenu protiv naše predstavnice te gubi diskvalifikacijom odnosno Cvjetko pobjeđuje borbu. Polufinalnu borbu imala je s Kubankom Idelannis Gomez Ferie koju također pobjeđuje kao i prethodnu, no tek nakon dvije minute i 15 sekundi borbe. Finalnu borbu imala je protiv 26-godišnje predstavnice Rodriguez koja je slavila nakon nešto manje od dvije minute borbe.

“Bio je malo lakši turnir, pa sam nekako došla s očekivanjem da ću osvojiti medalju i da ću možda biti prva. Znala sam da mogu pobijediti sve cure ovdje pa sam razočarana nakon finala, jer mislim da nisam pokazala sve što sam mogla i što sam trebala pokazati. Ali dobro, idem dalje, sama sebi sam pokazala da sam u dobroj formi i spremna. Sve što sam radila za Svjetsko prvenstvo pokazatelj je da sam dobro trenirala, cilj je napraviti dobar rezultat na Svjetskom prvenstvu i tamo pokazati svoj najbolji judo. Sada probati čim prije zaboraviti osjećaj razočaranja za finale i uživati u svojoj prvoj medalji koju sam osvojila ove godine i spremiti se za SP”, izjavila je viceprvakinja svijeta Lara Cvjetko.

Za vrijeme Svjetskog prvenstva u Taškentu prošle godine, zastava Međunarodne judo federacije predana je Kataru koji će za samo nekoliko tjedana biti zadužen za organizaciju vodećeg događaja IJF-a 2023. godine. Svjetsko prvenstvo u Dohi započinje 7. svibnja i traje do 14. svibnja.