VATRENI MEĐU ZVIJEZDAMA: Hrvatska golom Mandžukića u finalu SP-a!

mandžukić, zgoditak

Hrvatska reprezentacija u Moskvi je igrala najvažniju i najveću utakmicu u zadnjih 20 godina – na stadionu Lužnjiki protiv Engleske za finale SP-a, te pobijedila s 2:1 i ostvarila najveći rezultat u povijesti.

Prilika za Englesku već u 4. minuti, kada Modrić ruši Dele Alija. Slobodnjak s 20 metara točno po sredini! Trippier prekrasno pogađa ravno u rašlje i Englezi vode 1:0. Iz prvog napada.

Engleska potom dominira, Hrvatska izgubljena, Englezi imaju dva opasna kornera, naši jedva i prelaze na englesku polovinu u prvih petnaestak minuta.

Onda u 21. minuti sjajni rebić u svom stilu juri kao metak, čvrst, prošao je dva igrača, izdržao prekršaj, ali nije uspio pucati. Minutu kasnije strašna pogreška dvojca Subašić – Strnić. Subašić je dodavao Striniću, a on je u strahu loptu nespretno dodao Sterlingu. On dodaje do Kanea, ali je na sreću bilo zaleđe.

Igramo loše, nismo u stanju dodati dvije lopte. Onda u 30. minuti strašna prilika za Englesku. Izigrana naša obrana i Kane je izašao sam pred Subašića, koji brani, a onda Kane gađa vratnicu s pola metra. U 33. prva velika prilika za nas. Perišić je lijepo ubacio na pet metara, ali je Rebiću je Young skinuo loptu u zadnji trenutak.

Dvije minute kasnije Englezi opet u pirlici. Lingard je iz sjajne pozicije s desetak metara pucao pokraj vrata. U 45. minuti Englezi se poigravaju, a mi otimamo loptu na loše ispucavanje Pickforda i odlična šansa za Rakitića, koji je previše čeka i petlja.

Hrvatska pokušava u drugom poluvremenu, pritišče, ali nema šansi, nema nekih prilika. A onda opet Englezi prijete u 56. minuti. Akcija Engleske u tri poteza. Kane spušta jednu loptu glavom za Lingarda, a on spušta Dele Aliju, ali blokiramo u zadnji trenutak.

Dvije minute kasnije prilika za nas. Rebić je dobro izbacio Strinića, on ulazi u kazneni prostor i onda vrlo loše pokušao ubaciti. U 65. opet prilika za Hrvatsku. Nakon gužve sa 16 metara tukao Perišić, možda bi to bio i gol, ali je blok Engleske u zadnji trenutak to obranio. Lopta je pogodila Walkera.

U 68. minuti prelijepi zgoditak Perišića. Vrsaljko ubacuje, a Perišić je sjajno uletio u pet metara i zakucao iza Pickforda za 1:1. Englezi padaju, Hrvatska sve bolja. Perišić u 72. iz gužve pogađa vratnicu! Ali, Englezi opet nadiru, opet su opasni. Opet je Jesse Lingard imao priliku, ali ništa.

hrvatska, reprezentacija

Onda u 83. sjajna šansa za Mandžukića, koji prima loptu u kaznenom prostoru, topovski tuče iz prve, Pickford je fantastično obranio. Minutu kasnije Pickofrd griješi u boksanju, Perišić je probao iz prve, otišlo je preko gola.

U 90. opasno za nas. Rakitić je srušio Rashforda u jako opasnoj zoni. Ništa od svega. Kane je jako loše glavom šutirao. Ide se u produžetke.

U 94. izlazi ozlijeđeni Strinić, a ulazi Pivarić. U 99. Englezi opasno prijete. Šime Vrsaljko je s gol linije spasio čisti gol nakon šuta glavom Stonesa, kojeg smo zaboravili u kaznenom prostoru.

Minutu kasnije izlazi rebić, a ulazi Kramarić. U 105. fantastičan ubačaj Perišića, Mandžukić u super šansi, Pickford skida. I onda opet Mandžukić i 2:1. Nakon pogreške obrane Engleske, Perišić je prebacio za Mandžu, a on s pet metara probija Pickforda u 109. minuti.