VATRENI BEZ POBJEDE: Pogađali smo tri puta gredu i ostali bez punog učinka s Turskom

Trenutak u kojem je srušen Modrić, a Rakitić je kazneni udarac pretvorio u vodstvo.

Bila je to utakmica  kvalifikacija za odlazak na SP protiv Turske, reprezentacije koju smo pobijedili u prvoj utakmici na Euru. Igrali se pred praznim tribinama zbog kazni radi divljanja naših navijača i ostali bez pobjede 1-1.

Turska je bolje ušla u utakmicu i mogli su u dva navrata i povesti. Tada se Hrvatska budi.

Prava prilika u 10. minuti. Vrsaljko je ubacio, Mandžo pogodio gredu, a Pjaca iz blizine pucao preko gola.

U 22. minuti nova greda Hrvatske! Perišić je sjajno ubacio s lijeve strane, a Pjaca sa sedam-osam metara glavom pogodio gredu.

Deset minuta kasnije opet greda. Rakitić je htio dodati za Vrsaljka, lopta se odbila od turskog igrača do Perišića, koji je pucao iz prve i pogodio gredu.

U 43. Modrić je iznudio jedanaesterac, a Rakitić pretvorio u vodstvo. I potom brzo šok. U zadnjim sekundama prvog dijela Calhanoglu je izveo slobodan udarac s više od 25 metara, lopta je pogodila Perišića u živom zidu i prevarila Kalinića za 1-1.

U nastavku u 75. najbolja naša prilika u drugom dijelu. Sjajan ubačaj Ćorluke, Pjaca je u naletu pucao glavom, a Babacan odlično obranio.

Hrvatska je do kraja pokušavala doći do tri boda, ali nije išlo.