UZ PUNO SREĆE DO POBJEDE: Brozović sjajno pogodio za pobjedu protiv Slovačke

U Bratislavi je hrvatska nogometna reprezentacija igrala protiv domaćina Slovsčke utakmicu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Hrvatska je bolje ušla u utakmicu, a nakon jednog napada Oršić je u 10. minuti uzdrmao prečku.

Domaćini su zaprijetili u 16.minuti kada je Schranz pokušao, a Lovren je pravovremeno bio u bloku.

Stisnula je Slovačka. U 26. minuti najbolja šansa domaćina na utakmici, sve je sam napravio Mak. Ali Ivušić je odlično reagirao.

U 30. minuti opsada gola Ivušića. Redom pucaju Šatka, Schranz i Kucka, ali lopte su završavale u bloku. Mnogo sreće za Hrvatsku.

Do kraja poluvremena Slovačka bolja.

U nastavku Slovaci opasniji, a u 55. Dalić radi trostruku zamjenu: Livaja (umjesto Čolaka), Perišić (umjesto Ivanušeca) i Pašačić (umjesto Vlašića) su u igri.

Potom ulazi Kramarić umjesto Oršića. I dalje pad u našoj igri. Nema akcija a ni prilika.

U 83. Slovaci u prilici, ali Ivušić brani. U 85. ulazi Majer, ubacuje dobru loptu koju Slovaci odbijaju, nalijeće Brozović i pogađa za 0:1. Bilo je to u 87. minuti.

Slovaci pokušavaju izjednačiti, puca kapetan Kucka, ali Ivušić dva puta brani i spašava.

Slovačka: Rodak; Pekarik, Šatka, Škriniar, Hancko; Mak; Kucka, Lobotka; Hamšik, Weiss; Schranz

Hrvatska: Ivušić; Juranović, Lovren, Vida, Sosa; Brozović, Kovačić; Ivanušec, Vlašić, Oršić; Čolak