UTAKMICA SEZONE: Odličan Dinamo – Majer, Petković i Ivanušec za pobjedu protiv Wolfsbergera

Dinamo je u četvrtom kolu skupine Europa Lige igrao u Klagenfurtu protiv domaćeg Wolfsbergera i pobijedio 3:0.

Pobjedom je Dinamo zadržao prvo mjesto u grupi i dva kola prije kraja došao nadomak prolaska i novog proljeća u Europi.

Bila je to od prve minute oštra i prava muška borba. Dinamo je imao više loptu, ali prvu priliku imali su domaćini.

U 16. minuti spašava Livaković! Gvardiol je nakon kombinacije domaćina otišao u prazno, natrčava Leitgeb i puca oštro pod prečku, ali Livaković odlično brani.

Dinamo potom uspostavlja ravnotežu, dobro kombinira, ali bez odvažnosti da se puca po golu domaćina.

I onda nakon bolje igre Dinama u tri minute tri sigurne prilike. Najprije sjajna prilika u 41. minuti u kojoj se našao Petković. Ubacio je Oršić, Scherzer je kiksao, loptu na pet metara ima Petković, puca petom, ali  golman Kuttin sjajno brani siguran gol.

U 43. Dinamo prijeti preko Ademija koji puca iz odlične pozicije, ali Kuttin opet spašava. U sučevoj nadoknadi lopta u peterac domaćih ide do Gvardiola koji daje za Ademija, udarac s desetak metara, ali preko gola. Eto, ako ne 0:3 moglo je biti barem 0:2.

I onda u 61. vodstvo Dinama. Majer je počeo napad, lopta ide do Oršića koji ubacuje za Ademija, Novak odbija, a na loptu natrčava Majer i puca, lopta se odbija od golmana Kuttina i završava u mreži.

U 75. minuti je =:2 nakon bolje igre Dinama i sjajnog kapetana Ademija, koji je sam nanizao nekoliko igrača, pronašao Petkovića koji pogađa mrežu.

I na kraju u sudačkoj nadoknadi zabija i Luka Ivanušec za sjajnu pobjedu u gostima od 3:0.

Poredak u skupini sada izgleda ovako: Dinamo 8, Feyenoord 5, Wolfsberger 4, CSKA 3.

WOLFSBERGER: Kuttin; Novak, Baumgartner, Lohošvili, Scherzer – Leitgeb – Stratzing, Liendl, Wernitzing – Vizinger, Peretz.

DINAMO: Livaković; Moharrami, Theophile-Catherine, Lauritsen, Gvardiol – Jakić, Ademi – Kastrati, Majer, Oršić – Petković.