USPJEH VATRENIH: Hrvatska srušila tvrdu Tursku velemajstorskim golom Luke Modrića

reprezentacija

Svoju prvu utakmicu na Euru u Francuskoj Hrvatska je odigrala protiv Turske, vrlo opasne i neugodne reprezentacije koju vodi “Imparator” Fatih Terim, pobijedila s 1-0.

Na stadionu na Parku prinčeva naša je reprezentacija igrala dobro protiv vrlo tvrde i na momente oštre Turske. Bolja Hrvatska u uvodnim minutama, visok ritam su nametnuli naši reprezentativci.

U 29. minuti Subašić spašava Hrvatsku! Centaršut je bio Gonula s desne strane, Tufan je neometan pucao s pet metara, ali Subašić brani na crti.

Dvije minute kasnije prvi žuti karton dobio je Cenk Tosun koji je laktom u skoku udario Vedrana Ćorluku, koji je krvave glave morao izaći iz igre.

Na sreću Ćorluka se za par minuta vraća. A onda u 41. minuti, kada to nitko nije očekivao, na jedan je odbijanac naletio Luka Modrić, i onako punom nogom, iz koljena, opalio pa nek ide kud ide.

Bilo je to vodstvo za Hrvatsku, sjajan pogodak, s više od 25 metara, koji je iznenadio i vratara Turske, jer je lopta pred njim odskočila.luka modrić 3

Počelo je drugo poluvrijeme, s promjenom u turskim redovima – Volkan Sen je ušao umjesto Oguzhana Ozyakupa.

Turska je opasno priprijetila, igraju oštro, i onda prekršaj na Perišiću, izvan šesnaesterca, po sredini gola. Slobodnjak puca Srna i u 51. pogađa vratnicu.

U 54. sjajan potez Perišića, ubacuje, Srna ima Rakitića, ali puca iz blizine i promašuje. Ćorluki opet teče krv iz glave, ponovno je morao napustiti igru u 57. minuti.

U 65. još jedna promjena kod Turaka, Burak Yilmaz je u igri umjesto kapetana Arde Turana. Turska pojačava i u 70. izlazi Tosun, a ušao je Emre Mor – najveći talent turskog nogometa koji igra za Borussiju Dortmund.

Dvije minute kasnije Perišić pogađa prečku glavom nakon centaršuta Mandžukića! U 79. minuti Babacan odbija loptu u gredu nakon udarca Brozovića.

U 81. minuti prilika za Tursku. Erkin puca iz slobodnjaka, ali mirno to hvata Subašić. U 86. minuti Andrej Kramarić zamjenjuje dobrog Perišića.

U 88. taktička zamjena, izašao je Rakitić a ušao Gordon Schieldenfeld.

Turska je stisla u četiri minute nadoknade, ali naši su zbili redove i uspjeli se obraniti.

Mandžukić izlazi uz pljesak, a ulazi Marko Pjaca da i on osjeti izravno pobjedu na terenu.

Hrvatska je započela u sastavu: Subašić – Srna, Ćorluka, Vida, Strinić – Badelj, Modrić – Brozović, Rakitić, Perišić – Mandžukić, a Turska: Volkan Babacan – Gokhan Gonul, Mehmet Topal, Hakan Balta, Caner Erkin – Selcuk Inan, Ozan Tufan – Arda Turan, Oguzhan Ozkayup, Hakan Calhanoglu – Cenk Tosun.