UHIĆENJA U ZAGREBU I DALMACIJI: U akciji USKOK-a i policije – uhićen i Zoran Pripuz
Pet osoba uhićeno je u četvrtak na zagrebačkom i šibenskom području u akciji policije i USKOK-a zbog sumnje u zloporabu položaja i ovlasti, neslužbeno zbog bespravne gradnje.
Prema neslužbenim informacijama, zbog bespravne gradnje uhićen je i Zoran Pripuz, investitor nezakonito izgrađenog kampa na otoku Murteru.
Policija je, ne otkrivajući detalje, izvijestila da je u koordinaciji s USKOK-om rano jutros započela realizaciju kriminalističkog istraživanja zbog sumnje u činjenje kaznenih djela protiv službene dužnosti – sve u vezi zloporabe položaja i ovlasti, javlja HRT.
Kriminalističkim istraživanjem obuhvaćeno je pet osoba s područja policijskih uprava zagrebačke i šibensko-kninske, navodi policija.
Dodaju da će tijekom dana provesti tzv. hitne dokazne radnje, poput pretresa i prikupljanja dokaza, te po dovršetku kriminalističkog istraživanja podnijeti kaznenu prijavu USKOK-u.
USKOK je potvrdio da pet osoba sumnjiči za činjenje kaznenih djela protiv službene dužnosti.
Nakon ispitivanja osumnjičenika USKOK će donijeti odluku o daljnjem postupanju u predmetnom slučaju o čemu će pravodobno obavijestiti javnost, navode u priopćenju.
Kako nesluženo doznaje Slobodna Dalmacija, jutrošnja akcija odnosi se na gradnju na Murteru investitora Zorana Pripuza i dozvolu za kamp koju je dobio. Akcijom je obuhvaćen i Dario Filipi, također vlasnik jednog ilegalnog kampa na Murteru. Akcija je obuhvatila i Eduarda Maržića, svojedobno predsjednika Hrvatske udruge kampova, koji je i sam prije 15-ak godina bio osumnjičen za protuzakonito izvlačenje novca.
Također, tu je i Boris Kulušić, lokalni ugostitelj i poduzetnik. I on se, piše Slobodna, bavio kampovima. Posljednja u nizu osoba koje istražuje USKOK je Neda Livljanić, sada već bivša službenica odjela za gospodarstvo i turizam Šibensko-kninske županije, koja je i izdala rješenje za gradnju kampa i smještaja u domaćinstvu.
Po neslužbenim informacijama, na temelju ranije podnesenih kaznenih prijava, istražuje se mogućnost da je bivša županijska službenica primila još uvijek nepoznati iznos mita kako bi izdala nezakonito rješenje, a koje su joj posrednici, koji imaju veze s poslovanjem kampova, predali u ime investitora.