U PRAVOJ DRAMI U GDANJSKU: Poljska nadvisila Hrvatsku – vjerojatno ništa od SP-a

košarka

Hrvatski košarkaši večeras su igrali odlučujuću utakmicu za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Nakon poraza od Litve izabranici Dražena Anzulovića više nisu imali pravo na kiks, u Gdanjsku su morali pobijediti Poljsku ako žele vidjeti Kinu.

Mučila se Hrvatska s Poljskom, ali ipak poluvrijeme završava 36:31 za Hrvatsku, a imali smo i 58:54 uoči zadnjih deset minuta.

I onda rasplet, Poljaci sve bolji, izjednačavaju, pa vode, mi stižemo, pa vodimo….

I opet smo se kockali, Poljaci sve bolji… Imaju 75:70 dvije minute prije kraja. Smanjujemo na 75:72.

Poljaci gube loptu na 1,28 prije kraja, Bogdanović pogađa i 75:74  je na nešto više od minute prije kraja. Opet drama…

Poljaci opet promašuju ali 59 sekundi prije kraja i mi promašujemo. Onda uzimamo 28 sekundi prije kraja loptu, ali Simon ju pušta u aut…

Ostaje 15 sekundi, Poljaci imaju loptu, a Bogdanoviću je suđen prekršaj… 77:74 je za Poljsku… a potom i 79:74.