U MAKSIMIRU STRADALA ISTRA: Dinamo visoko porazio goste iz Pule 5:0

U Maksimiru je Dinamo igrao protiv Istre 1961 u 11. kolu 1. HNL.

Dinamo je odmah ozbiljno krenu i u 6. minuti je 1:0. Gabranović je iskoristio pogrešku obrane gostiju, kada su mu dali loptu u noge, pa je opalio s 20 metara i sjajno pogodio.

Dinamo je usporio nakon zgoditka, bio i dalje bolja momčad s nekoliko prilika. U 35. minuti sjajna akcija Gavranovića koji lijepo puca a lopta ide tik uz lijevu stativu.

U 41. Gržan u kontri odlično daje Guzini koji je u prilici za Istru, ali puca malo preko gola Zagorca. I onda u 45. minuti 2:0 za Dinamo.

Sjajna akcija Jakića koji je htio odigrati dupli pas s Gavranovićem, ali jedan je igrač Istre to odbio, a Jakić onako iz zraka zahvatio loptu volejem i zabio sjajan pogodak.

U 53. gosti u napadu, Guuina nabacuje, a Gržan za malo promašuje.

U 60. Tolić pogađa prečku, a pet minuta kasnije Oršić u dobroj prilici puca preko gola. I onda u 75. 3:0. Gavranović je sam izašao na golmana Istre i lobom ga prekrasno prebacio za 3:0.

Minutu kasnije je 4:0. Kastrati je ubacio prema Oršiću koji utrčava i lako poentira za 4:0.

U 87. minuti Marko Tolić postiže sjajan zgositak za konačnih 5:0.

DINAMO: Zagorac; Leovac, Gvardiol, Lauritsen, Moharrami; Jakić, Ademi, Majer; Oršić, Gavranović, Kastrati

ISTRA 1961: Jurić; Vojković, Bosančić, Paez; Navarro; Galilea, Blagojević; Vuk, Špoljarić, Gržan, Fuentes