U DERBIJU NA POLJUDU: Osijek nije dao Hajduku da pobijedi – 1:1

Na Poljudu je u derbiju 11. kola 1. HNL Hajduk s novim trenerom dočekao Osijek.

Osijek se pokazao kao mnogo bolja ekipa i u 10. minuti velika prilika za Osijek. Tukao je Lopa, loptu čekao Mierez, ali spašava Nejašmić

U 21. se sjurio Bohar, gurnuo loptu kroz noge Mujakiću i opalio, ali malo preko gola.

I onda u 23. zgoditak. Strijelac za vodstvo Osijeka je Mierez. Jurčević je ubacio, a Mierez je sjajnim udarcem glavom zabio.

U drugom poluvremenu Hajduk bolji nego u prvom. Hajduk napada i u 57. izjednačuje. Jairo je ubacio, Čolina pokušava zahvatiti loptu, ali promašuje, onda ju opet primiruje i snažno pogađa za 1:1.

Hajduk se posve vratio u igru i postaje opasan. A onda u 86- minuti Bohar je probio lijevu stranu i pogodio prečku iz ubačaja. Osijek je umalo poveo!

A onda kazneni udarac pet sekundi prije kraja sudačke nadoknade. Igranje rukom. Ali udarac Jradija brani Ivušić.

Hajduk: Posavec; Jakoliš, Vušković, Mujakić, Čolina; Jurić, Nejašmić, Čuić, Jradi; Jairo, Gyurcso

Osijek: Ivušić; Igor Silva, Majstorović, Škorić, Jurčević; Pilj, Vuković, Lopa; Ndockyt, Bohar; Mierez