TVRDI DERBI U MAKSIMIRU: Dinamo bolji od Hajduka – sjajni Oršić

U Maksimiru su igrali derbi Dinamo i Hajduk, a riječ je o odgođenoj utakmici 13. kola hrvatskog prvenstva.

Hajduk je bolje startao i u 5. minuti je zaspala obrana Dinama, Caktaš sjajno tuče i pogaša vratnicu. A minutu kasnije opet neopreznost u obrani domaćih i Hajduk vodi.  Vušković zabija glavom zabija za 0:1.

Dinamo se probudio. U 8. minuti u duelu sa Simićem Majer pada, Zebec gleda VAR i nema kaznenog udarca. U 10, minuti Petković sjajno zabija, ali Gavranoviću je suđeno zaleđe. I onda u 15. u velikoj nadmoći Dinama sjajan gol Oršića. Petković je navukao dva igrača i dao za Oršića, a ovaj s 18 metara zabija u suprotne rašlje za 1:1.

U 18. minuti opet Oršić. Njegov solo prodor s centra, izvrtio je obranu Hajduka, i bilo je to opet lijepi zgoditak za 2:1.

U 32, minuti je Ivanušec pucao po golu i ostao ležati ozlijeđen. Ušao je Jakić.  Igra je potom dosta ravnopravna do 40. ninute kada Hajduk pojačava i želi do gola. Ali dospijevaju na dvadesetak metara bez udarca po golu. Četiri su minute sudačke nadoknade.

Odmah u nastavku kreće Hajduk silovito i Umut pogađa vratnicu s par metara. A onda u 51. Jakoliš zamalo puca pokraj gola. Hajduk je u tim trenucima bolji, Dinamo kao da je zaspao. Punih 15 minuta Dinama nema. U 58. Oršić neoprezmo vraća Livakoviću i prilika za Hajduk, ali Umut nije uspio.

U 63. Livaković spašava Dinamo. Dolček je prošao Perića i tukao, lopta se odbila od igrača Dinama, ali Livaković se nije dao prevariti. Tek u 72. minuuti Dinamo dolazi pred gol Hajduka, imao je ubačaj iz kuta.

Hajduk sve čini ne bi li izjednačio. Ali, Dinamo iz jedne sjajne akcije i kontre zabija za 3:1. Pogađa iz gužve Majer nakon odličnog ubačaja Oršića.

SASTAVI:
DINAMO: Livaković, Moharrami, Theophile, Gvardiol, Lauritsen, Ademi, Ivanušec, Majer, Oršić, Gavranović, Petković.

Klupa: Zagorac, Hajrović, Kastrati, Tolić, Mišić, Franjić, Perić, Atiemwen, Jakić

HAJDUK: Kalinić, Todorović, Vušković, Simić, Čolina, Jurić, Atanasov, Jradi, Caktaš, Jakoliš, Umut.

Klupa: Ljubić, Nejašmić, Diamantakos, Radić, Mujakić, Čuić, Gyurcso, Dolček, Teklić