TOBOL TORPEDIRAO HAJDUK: Nakon 2:0 u Splitu primili 4 komada i – ispali

Hajduk je protiv Tobola u kvalifikacijama Konferencijske lige branio dva gola prednosti na teškom gostovanju u Kazahstanu.

Hajduk je bio bolji u prviom poluvremenu kada nije realizirao svoje prilike. A u nastavku, u 56. domaćini su poveli 1:0. Loš udarac Dušana Jovančića odbio se od nekog igrača Hajduka iz obrane i završio u golu nakon što je odbijena lopta prevarila Kalinića.

U 61. jedna jedna je lopta prošla iza obrane Hajduka, tamo ju je dočekao Sergejev i zabio za 2:0.

U 67. je već 3:0, Glavom je zabio Sergejev. Hajduk je nokautiran.

A u 70. Krovinović ne zabija iz kaznenog udarca kojeg je izborio Sahiti. Obranio mu je Mokin.

Do kraja je Hajduk pokušao sve ne bi li dao zgoditak i zaradio pridužetke, i u četvrtoj minuti zabija Sahiti za 3:1. Ukupno je 3:3.

U produžecima Hajduk aktivniji, ali bez rezultata. A onda sam dvije minute prije kraja drugog produžetka Tobol zabija za 4:1. Tagybergen je opalio s velike udaljenosti. Zaspala je obrana, pa i Kalinić.