TEŠKO DO POBJEDE: Azerbajdžan dobro namučio Vatrene

U borbu za Euro 2020. u Maksimiru je Hrvatska igrala protiv Azerbajdžana, reprezentacije koju vodi Nikola Jurčević, i nakon teške borbe Vatreni su pobijedili 2:1.

Dok je Hrvatska viceprvak svijeta, gosti su 108. reprezentacija svijeta.

U skupini su još s nama Wales, Slovačka i Mađarska kod koje će Hrvatska u nedjelju igrati utakmicu drugog kola.

U 2. minuti Borna Barišić je odlično ubacio, Petković je primirio loptu, dobro se okrenuo, ali je njegov udarac bio blokiran!

U 13. gosti su imali brzu kontru, Šejdajev je izašao sam pred Kalinića, ali je na sreću pucao u njega.

U 19. zgoditak za goste. Greška naše obrane. Šejdajev je slomio Ćaletu-Cara i iz kosa preko Kalinića zabio za šokantnih 0:1

petković

Petković u 32. dodaje na udarac Rakitiću, a on je sa 16 metara tukao preko gola. Tri minute kasnije nakon kornera Kramarić puca glavom s prve vratnice, Agajev odlično brani. I onda u 43. izjednačenje. Zabija Barišić nakon odličnog ubačaja i prebacivanjea Ćalete-Cara, za 1:1.

U drugom poluvremenu Hrvatska napada svim silama. U 56. Modrić je izveo slobodnjak s 30-ak metara iskosa i poslao parabolu pod samu prečku, ali Agajev je sjajno izbacio u korner. Onda prilika za goste u 58. Obrana zbunjeno gleda, lopta dolazi do Nazarova, a on sa desetak metara od Kalinića puca traljavo.

U 63. Rahimov cijelo vrijeme drži Petkovića za dres, vuče ga, Petković s par metara gura loptu prema golu, ali ona negdje zastaje.U 68. Rebić ulazi umjesto Petkovića, koji je bio dobar i koji se silno trudio. Ulazi i Vlašić umjesto Rakitića.

I onda u 80. minuti Andrej Kramarić za 2:1, sjajna njegova akcija, gdje vara igrača na 16 metara i sjajno pogađa vrata.

Gosti su pritisli ne bi li izjednačili, ali su se naši obranili.

HRVATSKA: L. Kalinić – Brekalo, Vida, Ćaleta-Car, Barišić – Modrić, Kovačić, Rakitić – Kramarić, Perišić – Petković

AZERBAJDŽAN: Agajev – Medvedev, Husejnov, Mammadov, Rahimov – Garajev, Almeida – Abdullajev, Nazarov, Madatov – Šejdajev