TAJNA AKCIJA POLICIJE: “Imala sam devet godina kada je majka dala da me siluju!”

 

dječja prostitucija

U Americi je provedena tajna policijska operacija razbijanja lanca dječje prostitucije, koju je snimila i poznata televizijska kuća Sky News.

Svoju je priču ispričala i danas 17-godišnja Candy, koja je napustila svoj dom još kao dijete, a o njoj se brinula samo ulica. Završila je školovanje zahvaljujući pomoći policije i skloništa za djecu.

Već se u ranom djetinjstvu borila s alkoholom, cigaretama i drogom. Bavila se prostitucijom, zajedno sa svojim prijateljicama, još kao dijete.

“Imala sam samo devet godina, kada me majka prodavala da bi zauzvrat dobila drogu, ili neke novčiće”, priča svoju strašnu ispovijest Candy.

“Dopuštala je svojim poznanicima i da me siluju kako bi si mogla kupiti heroin.”

“Mnoge djevojčice bave se prostitucijom, jer je to najlakši i najbrži način da se dođe do novca. Ne žele radi od standardnih poslova od 9 do 17 sati, kada ovako mogu zaraditi mnogo više.”

“Prostitucijom sam se počela baviti nakon što mi je majka učinila zlo. Uz to uzimam i sve vrste droga osim heroina i cracka, jer su me podsjećali na majku i užasno sam ih se plašila. Droge i alkohol su jedini način da svladate takav život. Bila sam s mnogobrojnim muškarcima i na sve to sam navikla. Bila sam i pomalo divlja.”

Candy priča i kako se mnoge djevojčice vrlo brzo navuku na heroin i crack, jer je makroima to najlakši način da ih zadrže u poslu. O tome kaže:

“Nemate obitelj, nemate roditelje, nitko ne brine hoćete li se vratiti kući. Nitko neće pozvati policiju da vidi gdje sam, s kim sam i zabrinuti se zašto im je kći na ulici.

“Moji roditelji nikada nisu brinuli o meni. Kamo sam mogla otići? Slično je i s drugim maloljetnicama.”

Već se dugo upozorava kako dječja prostitucija u Americi silno raste i kako vlasti čine sve ne bi li suzbile pravu epidemiju rasta.

Tako je policija Los Angelesa našla oglase na internetu, pa su i dogovorili da se nađu s djevojčicama u hotelu, iako je to bez makroa teško i opasno za maloljetnice.

 

Tinejdžerkama se pristupa kao žrtvama, a ne kao prijestupnicima. “One su žrtve. Ovo smatramo operacijom spašavanja i oporavka”, kažu u policiji.

Pružaju im redovito priliku da stvore sebi novi život daleko od ulice. Osiguravaju im smještaj, potiču na školovanje, pa se tako mnoge i spase.

 

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!