TAEKWONDO EP: Matea Jelić i Bruna Vuletić osvojile još dva zlata za Hrvatsku

Sjajne vijesti stigle su nam iz Bugarske. Trećeg dana Europskog taekwondo prvenstva u Sofiji Hrvatska reprezentacija osvojila je još dva zlata.

Europske prvakinje postale su članice splitskog Marjana Matea Jelić i Bruna Vuletić.

Matea Jelić je u kategoriji do 67 kilograma u drami zlatnog boda slavila i prošla u finale nakon 8:8 u regularne tri runde, da bi u finalu pobijedila jednu od najboljih na svijetu, Britanku Lauren Williamas rezultatom 13:10. B

runa Vuletić u kategoriji do 62 kilograma u polufinalu deklasirala Ruskinju Prokudinu 14:2, a u finalu je u neizvjesnoj borbi svladala Mariju Štetić iz Bosne i Hercegovine s 14:10 i popela se na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja.

Podsjetimo da je prvo zlato osvojila 19-godišnja Lena Stojković.

Prije posljednjeg dana EP-a Hrvatska u ekipnom poretku s tri prvakinje Europe vodi na ljestvici osvajača medalja.

Danas na tatami izlaze Doris Pole, Iva Radoš, Ivan Šapina i Ivan Vrgoč.