SVJETSKO PRVENSTVO: Sandra Perković srebrna, Marija Tolj osma

Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Perković osvojila je srebro u bacanju diska na Svjetskom prvenstvu u američkom Eugeneu.

Izvor: Media servis

Perković je bila druga s rezultatom 68.45 metara što je njezin najbolji hitac ove sezone. No, ipak nedovoljno za zlato.

Iznenađenje prvenstva bila je Kineskinja Bin Feng koja je disk bacila 69.12 metara te se okitila najsjajnijom medaljom.

Broncu je osvojila olimpijska pobjednica iz Tokija Amerikanka Valarie Allman sa 68.30 metara.

Naša druga predstavnica Marija Tolj zauzela je osmo mjesto sa 63.07, koliko je bacila i braniteljica naslova iz Dohe Kubanka Yaime Perez koja je zasjela na sedmo mjesto.

Ovo je Sandrina 12. medalja na velikim natjecanjima, a peta na svjetskim prvenstvima – dvaput je bila zlatna te po jednom srebrna i brončana – takav uspjeh nema niti jedna diskašica na svijetu.

Dodajmo da se Sara Kolak nije uspjela plasirati u finale koplja. Norma je bila 62.50 metara, međutim olimpijska pobjednica iz Rio de Janeira u kvalifikacijama nije ostvarila niti jedan ispravan hitac.

To je bio Sarin treći nastup na svjetskim prvenstvima.