SUPER LOKOMOTIVA: Nadigrali Hajduk na Poljudu – domaći dobro i prošli

U 24. kolu SuperSport HNL-a Hajduk je dočekao Lokomotivu na Poljudu.

Lokomotiva na početku bolja i povela je u 12. minuti. Zabio je Bubanja. Cipetić je ubacio na prvu stativu, a Bubanja je iz teškog kuta poslao loptu pored Lučića.

I dok se Hajduk trudio ne bi li izjednačio, munjevita kontra Lokomotive za vodstvo od 2:0 u 28. minuti. Aliyu je u velikom sprintu povukao kontru, Awaziem i Vušković se nisu dobro razumijeli, htjeli su u blok, na drugoj je pak stativi Stojković ostao nečuvan i zakucao za velikih 2:0.

Onda opet kontra u 36. minuti u zabija Goričan. Ide VAR provjera i sudac Kolarić sam gleda situaciju i dosuđuje zaleđe i spašava Hajduk.

U 39, Hajduk zabija za 2:1. Anello je sjajnim potezom izbacio Cipetića, ubacio nisko na peterac gdje Mlakar zabija.

U 45, još jedna krasna kontra Lokomotive, Bubanja dje Kačavendi koji poslužuje Aliyu koji zamalo promašuje. U sudačkoj nadoknadi opet Aliyu u prilici, ali Lučić spašava.  Pokušava potom Stojković. Hajduk nemoćan u obrani.

U nastavku kod Hajduka izašli su Anello i Fossati, a uši su Sahiti i Benrahou. U 66, srušen je Livaja, u njega je ušao Marić, i sudac pokazuje na kazneni udarac. Licaja pogađa za 2:2.

Stojković izlazi kod Lokomotive a ulazi Kulenović. I jedni i drugi pokušavaju doći do gola. Umjesto Goričana ulazi Pivarić kod Lokomotive. Minuta je 82.

Minutu kasnije kontra Lokomotive i zabija Aliyu nakon pogreške Vuškovića. Lokomotiva vodi 3:2.

Dvije minute kasniej Aliyu zabija za 4:2. Kulenović mu je dao u for sjajnu loptu. I onda Hajduk zabija za 4:3. Benrahou vraća Hajduk u igru!

LOKOMOTIVA: Čavlina – Cipetić, Mersinaj, De Haas, Pivarić – Bubanja, Marić – Aliyu, Stojković, Goričan – Kulenović

Hajduk: Lučić – Pukštaš, Vušković, Awaziem, Melnjak – Grgić, Fossati – Anello, Krovinović, Mlakar, – Livaja