ŠOK U MAKSIMIRU: Kod 3:0 Dinamo promašuje penal, a Valur zabija dva gola

Dinamo je u Maksimiru dočekao islandski Valur u 1. pretkolu Lige prvaka.

Dinamo je igrao u novom sastavu bez reprezentativaca koji su dobili odmor. Plavi su poveli već u petoj minuti. Majer je ubacio iz kornera, Ademi je primrio prsima i onda zabio za 1:0.

U 15,. veliki promašaj Čopa. Ademi je lijepo primio loptu u šesnaestercu i lijepo gurnuo Čopu koji je potpuno sam puca ravno u golmana. Četiri minute kasnije opet prilika za domaće. Mišić je lijepo dao do Menala koji je pretrčao pola igrališta, ali je u čistoj prilici pucao u blok.

U 39. opet Čop u velikoj prilici. Ouca ravno u vratara koji odbija, Čop opet dolazi do lopte, ali ga je Hedlund srušio i sudac je odmah dosudio penal.  Majer sigurno pogađa za 2:0. U 44, na sceni opet Majer. Vidio je da je vratar ozašao s gola, pucao je sa 40 metara i lopta je odshela na gredi.

U nastavku dominacija Dinama ali bez prave prilike. Islanđani nešto pokušavaju. I onda u 72. minuti 3:0 za Dinamo. Sjajna akcija. Majer je povukao kontru, proigrao Kastratija koji se sjurio, poslao loptu u šesnaesterac, Čop je zagradio loptu koja dolazi do Ademija koji zabija za 3:0.

U 79.kontra Valura. Ormarssona puca s ruba šesnaesterca, ali Zagorac odlično brani. Dvije minute kasnije kazneni udarac na Ademiju, koji i puca, ali vratar Halldorsson brani.

U 87. Stojanović je skrivio kazneni udarac. Zagirac najprije brani, ali iz odbijanca Sigurdsson zabija za 3:1. I onda šok u Maksimiru u istoj minuti griješi obrana Dinama i Adolphsson zabija za 3:2.

DINAMO: Zagorac – Stojanović, Lauritsen, Perić, Štefulj – Jakić – Majer, Ademi, Mišić, Menalo – Čop

VALUR: Halldorsson – Saevarsson, Hedlund, Ornarsson, Christiansen – H. Sigurdsson, Heimisson – Larusson, K. Sigurdsson, Tryggvasson – Pedersen