SLAVLJE ISTRE NA POLJUDU: Odigrali 2:2 s Hajdukom – mogli su i do pobjede

Večeras je igran susret 10. kola SuperSport HNL-a između Hajduka i Istre 1961 na Poljudu.

Nakon izjednačene borbe u prvom poluvremenu u 45. Hajduk dolazi u vodstvo. Elez sjajnom dugom loptom gađa Livaju, koji u padu pogađa kut gola.

No veselje je kratko trajalo. Prava majstorija bivšeg igrača Hajduka Ante Ercega i joiš bolji udarac s negdje 25 metara i Kalinić je na golu bio nemoćan. Velikih 1:1 za Istru. Bila je to 52. minuta.

Hajduk kreće po pobjedu i u 55. Majkić je fantastično skinuo udarac Biuka iz velike blizine. Boultam je potegao po golu, lopta se odbija od Borevkovića u vara Kalinića za 1:2.

Veliki pritisak Hajduka i na kraju 2:2 nakon majstorskog pogotka Livaje iz okreta u 88. minuti. Odlično ga je pronašao centaršutom Biuk.

Pet je minuta sudačke nadoknade. Hajduk silom želi pobjedu. Ali, Istra ne dopušta. Sudac je produžio 7 minuta, a Istra u kontri skoro zabila za pobjedu.