SLAVEN BELUPO U ČETVRTFINALU: U Šibeniku bolji od domaćina na jedanaesterce

Nakon Osijeka i Hajduka, u četvrtfinale Hrvatskoga nogometnog kupa plasirao se i Slaven Belupo.

U prvoligaškom dvoboju osmine finala momčad iz Koprivnice na Šubićevcu je svladala domaći Šibenik tek nakon 120 minuta igre i izvođenja jedanaesteraca u kojem je Slaven Belupo bio uspješniji s 5:3.

Nakon 90 minuta igre rezultat je bio 1:1.

Slaven Belupo je poveo golom Krstanovića u 68. minuti iz kaznenog udarca, a izjednačio je Ćurić u drugoj minuti sučeve nadoknade, također s bijele točke. Dodajmo da su gosti u 76. minuti ostali s igračem manje nakon što je Kocijan dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Budući u produžecima nije bilo golova, odluka je donesena izvođenjem jedanaesteraca.

U srijedu su na programu dvoboji BSK – Dinamo, Gorica – Mladost Ždralovi, Rudar Labin – Istra 1961 i Varaždin – Lokomotiva, dok će Oriolik i Rijeka svoj susret igrati 13. studenoga.

Ždrijeb četvrtfinala održat će se u petak.