SJAJNI VRATAR U OSIJEKU: Nikola Čavlina stigao na posudbu iz Dinama

Nikola Čavlina, novi golman Osijeka, stigao je na posudbu iz Dinama, a već se istaknuo kao jedan od najboljih vratara u hrvatskom prvenstvu.

Iako je proteklih sezona branio za Lokomotivu, na početku ove sezone prešao je u Dinamo za 700 tisuća eura. Zagrebački klub ga je odmah poslao na posudbu u Osijek.

Čavlina je svoj nogometni put započeo u Lokomotivi, a kasnije se pridružio Dinamovoj školi. Kroz Dinamo II u Drugoj HNL stasao je u seniorskom nogometu, upisavši čak 38 nastupa kao tinejdžer.

Bio je i povremeni kapetan momčadi u kojoj su igrali Martin Baturina, Petar Sučić, Gabriel Rukavina i sadašnji hrvatski reprezentativac Josip Šutalo. Iako još nije upisao službeni nastup za prvu momčad Dinama, Čavlina je već imao priliku zaigrati u europskim dvobojima.

Sada se ističe kao jedan od najboljih vratara u hrvatskom prvenstvu, a nedavno je predvodio U-21 reprezentaciju kao kapetan